Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2018

ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ 1-4 ΤΗΣ ΑΙΔΗΨΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΗΛΑ

Την πρώτη εντός έδρας ήττα γνώρισε η Αιδηψός με βαρύ σκορ (1-4) από τον Α.Ο.Φ. Λήλας Βασιλικού για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α κατηγορίας Ευβοίας.

Ο προπονητής του Α.Ο. Αιδηψός, Γιώργος Δημητρίου, παρέταξε την ομάδα χωρίς πέντε βασικούς παίχτες λόγω τραυματισμών απέναντι στην δυνατή ομάδα του Λήλα Βασιλικού που απέδειξε ότι η θέση της στη βαθμολογία είναι πλασματική.

Στο πρώτο ημίχρονο οι θεατές παρακολούθησαν ένα παιχνίδι σφιχτό, κυρίως κέντρου με πολλές μονομαχίες.
Τη μοναδική φάση του ημιχρόνου την είχαν οι φιλοξενούμενοι στο 32 λεπτό με δύο δοκάρια στην ίδια φάση και στην επαναφορά ο Χαζαρίδης Μ. να αστοχεί σχεδόν εξ επαφής για να ανοίξει το σκορ.

Στην επανάληψη και δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι με τη γηπεδούχο να ανοίγει το σκορ με τον Στεργίου Η. στο 55’.
Στη συνέχεια ο Λήλας ανέβασε την απόδοσή του ισοφαρίζοντας στο 64’ με τον Balozi K.
Η Αιδηψός μετά την ισοφάριση άνοιξε το παιχνίδι της προσπαθώντας να πετύχει κάποιο τέρμα. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να δεχτεί 3 γκολ
σε τρεις αντεπιθέσεις από την ομάδα του Λήλα με τους Curra στο 76’, Balozi K. στο 85’ και Μακρή Χ. στο 90'.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο διαιτητής απέβαλε με κόκκινες κάρτες τους Καπλανάι Μ. του Α.Ο. Αιδηψός και Πρίφτη Ε. του Α.Ο.Φ. Λήλας Βασιλικού διότι διαπληκτίστηκαν μεταξύ τους.

Διαιτητής: Παπακυριάκος Αθ.
Βοηθοί: Ρουμπής Στ. Ιωάννου Αντ.